1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç

Yöneticinin MesajıSevgili Gençler,

Kastamonu, dört mevsim turizm hareketliliğinin yaşandığı ender illerimizden birisidir. Kış turizmi, sahil turizmi, ekoturizm, kültür ve inanç turizmi, doğa ve kırsal turizm etkinliklerinin ayni anda yaşandığı, herbir köşesinde farklı potansiyel rekreasyonel alanlarının bulunduğu, %60'ının orman örtüsüyle kaplı olduğu, Avrupa'da insan eli değmemiş tescilli 13 milli Park'tan 1'ine sahip olan, eşsiz mimari kent dokusuyla kendisine hayran bırakan Kastamonu da turizm egitimi almak bir ayrıcalıktır.

Yüksekokulumuzda iki  lisans programı mevcuttur. İlk öğrencileri ile 2011 yılında buluşmuş olan Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümümüz  birinci ve ikinci ögretim olmak üzere iki program da toplam 70 ögrenci ile egitim ogretimine devam etmektedir. 2011 yılı itibariyle secmeli olarak başladığımız İngilizce hazırlık programımız 2012-2013 akademik yılı başından zorunlu hale gelmiştir.

Yüksekokulumuz  Lisans programlarının amacı; mesleki etik değerlere sahip, gelişime açık, hayat boyu öğrenme alışkanlığı edinmiş, pratik çözümler üreterek sektör ile toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek, lisans üstü eğitim için gereken kuvvetli akademik temellere sahip ve ülke kalkınmasına katkı yapan nitelikli lider yonetici adayları  yetiştirmektir.

Yüksekokulumuz, modern binasi, teknolojik donanıma sahip derslikleri, bilgisayar ve yabanci dil laboratuarları, kütüphanesi, konferans salonu ve alanlarında donanımlı akademik kadrosuyla çağın gerektirdiği yüksek kalitede eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir.

Bir eğitim ve araştırma kurumu olarak Türkiye’de alanında öncü konumda olmayı hedefleyen fakültemiz akademisyenlerinin bilgi birikimi sayesinde ulusal ve uluslararası projeler gerçekleştirerek, yayınlar yaparak, danışmanlık hizmetleri vererek özellikle disiplinler arası araştırmalara öncelik vermektedir. Akademik personelimiz özverili gayretleri ile sizleri mesleki bilgilerle donatmanın yanı sıra sorumluluk alabilen, araştırmaya ve öğrenmeye yatkın, özgüveni yüksek, insan ilişkilerinde başarılı bireyler olarak yetiştirmeye gayret etmektedirler.

Eğitim ve araştırma alanlarında önemli roller üstlenmekte ola fakültemizi daha yakından tanıyabilmeniz için sizi web sayfamızı ziyaret etmeye ve fakülte turuna katılmaya davet ediyorum.

İçten sevgi ve selamlarımla

Prof. Dr. Saim ATEŞ
Kastamonu Üniversitesi
Turizm Fakültesi Dekanı